top of page
TransBuparis_vehicle.

Transport z lotniska Beauvais do centrum Paryża busem

Oferujemy najszybszy i najbezpieczniejszy transport do Paryża i okolic. Atrakcyjna cena, nowoczesne busy i polscy kierowcy. Szybki i wygodny transfer z lotniska Beauvais do Paryża busem.

Zadzwoń pod numer +48 889 995 121 | +33 760 7999 24. Dla Twojej wygody dostępna jest tutaj również rezerwacja online! Nowoczesne autobusy i polscy kierowcy.

Praktyczne informacje o Paryżu i jak poruszać się po jego okolicach

Istnieją trzy lotniska, z których najszybciej można dostać się do Paryża, a jednym z nich jest lotnisko Beauvais. Lotnisko Paryż Beauvais to jedno z regionalnych lotnisk w rejonie Paryża, położone w pobliżu miejscowości Tille, około 3,5 km od Beauvais i 91 km na północ od Paryża. Lotnisko to nastawione jest głównie na obsługę tanich linii lotniczych i czarterów. Ryanair, Wizzair, Blue Island i Blue Air. Dzięki temu lotnisko jest doskonałą alternatywą dla portów lotniczych Paryż-Charles de Gaulle- i Paryż-Orly. Podróżując po europejskich stolicach, takich jak Barcelona, Budapeszt, Dublin, Rzym czy Sztokholm, można dostać się bezpośrednio do lub z Beauvais. Wybór tego lotniska jako miejsca lądowania to doskonała propozycja dla osób, które szukają tanich lotów do Paryża, a także cenią sobie perspektywę poznania innych mniejszych miejscowości, w tym przypadku będzie to piękne miasteczko Beauvais. Lotnisko o kodzie IATA: BVA posiada dwa terminale, gdzie do dyspozycji podróżnych jest kilka restauracji, barów i sklepów. W jego pobliżu znajdują się dwa parkingi na około 1600 samochodów.

 

  • Air Moldova, Blue Air, Ryanair i Wizzair są obsługiwane w Terminalu 1.

  • Następujące linie lotnicze są obsługiwane w Terminalu 2: Wizzair i Ryanair.

 

Połączenia z Polski na to lotnisko oferuje Wizz Air z lotnisk: Gdańsk (GDN), Katowice (KTW), Poznań (POZ) i Warszawa-Chopin (WAW), natomiast Ryanair z lotnisk: Warszawa Modlin (WMI), Kraków (KRK) i Wrocław (WRO). Godziny otwarcia: Od 2007 roku, ze względu na lokalną społeczność, funkcjonowanie portu zostało ograniczone do godzin między 6:30 a 23:30, w tym czasie zamknięte są również budynki terminalu pasażerskiego. Obecnie lotnisko Paris Beauvais jest nowoczesnym i dobrze wyposażonym portem lotniczym. Lotnisko Paryż Beauvais - Tillé, powszechnie znane jako Port Lotniczy Paryż-Beauvais, jest jednym z najmniejszych lotnisk w regionie paryskim. Rocznie obsługuje około 2 milionów pasażerów.

bottom of page